OGRODY HOLANDII

 

 

termin wyjazdu:

Program wyjazdu do wydruku:
Karta zgłoszenia uczestnictwa:
 
Ogólne Warunki Ubezpieczenia:
SIGNAL IDUNA TRAVEL
Ogólne Warunki Ubezpieczenia:
KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ
 

 

 

 
 

OGRODY HOLANDII

Amsterdam - uważany jest za jedno z najbardziej barwnych miejsc na świecie i słusznie! Bo gdzie indziej można znaleźć tyle ciekawych miejsc tętniących życiem. Amsterdam jest znany z romantycznych kanałów, wszędobylskich rowerów, wspaniałych muzeów, skarbów sztuki, tolerancyjnych mieszkańców i kosmopolitycznej atmosfery.

Haga - nazywana jest "polityczną stolicą" Holandii. Znajdują się tutaj siedziby większości ministerstw, rezydencja królowej, pałace królewskie. Położona jest niedaleko Lejdy, Delftu, Rotterdamu i Amsterdamu. Takie położenie Hagi sprzyja jednodniowym wypadom do tych miast, które odgrywały istotną rolę w historii kraju i rozwoju malarstwa.

Keukenhof - przepiękny ogród założony w 1949 roku, na obszarze którego znajdują miliony tulipanów, z różnymi jego odmianami. Wszystkich miłośników kwiatów (i nie tylko) zachęcamy do zwiedzenia tego przepięknego miejsca, które znajduje się na obszarze 32 hektarów i właśnie tam pośród przepięknych uliczek, pięknych, zabytkowych fontann zaprezentowanych zostało ponad 7 milionów tulipanów, narcyzów, żonkili, hiacyntów i innych kwiatów cebulkowych. Ogród jest jedną z największych atrakcji Holandii, co roku odwiedzany jest przez rzeszę turystów. Położony jest niedaleko Amsterdamu, Hagi, Lejdy, Haarlemu oraz nadmorskiego kurortu Noordwijk.
Na terenie ogrodu powstało kilka ogrodów tematycznych m.in. Ogród Konwencjonalny, zaprojektowany w kształcie wachlarza, otoczony murem ogród Historyczny z najstarszymi odmianami roślin cebulkowych, Ogród Japoński i Muzyczny. Alejki i rabaty zdobią ponadto liczne eksponaty sztuki.

 
 
TERMIN:

TRANSPORT:
Przelot samolotem na trasie Warszawa - Amsterdam - Warszawa.

ZAKWATEROWANIE:
Hotel **** koło Hagi, pokoje 2-osobowe

WYŻYWIENIE:
sniadania i kolacje zgodnie z programem.

 
PROGRAM:
1 dzień
wylot z Warszawy o godzinie 07:40, przylot do Amsterdamu o godzinie 09:45
krótkie City Tour po Amsterdamie - m.in. wspaniale kamieniczki z XVII i XVIII wieku wzdłuż kanałów, Pałac Królewski na Placu Dam, historyczne budynki wzdłuż rzeki Amstel, barwny targ kwiatów. Następnie wizyta w ogrodzie Keukenhof.
transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.
 
2 dzień
po śniadaniu przejazd do Aalsmeer na słynną aukcję kwiatową - co tydzień od poniedziałku do piątku w tym centrum o powierzchni 100 ha odbywa się największy na świecie targ roślin ozdobnych. Przejazd do Lejdy zwiedzanie ogrodu botanicznego - najstarszego w Holandii i jednego z najstarszych na świecie.
po południu zwiedzanie japońskiego ogrodu wodnego w Naaldwijk (ogrodu zamkniętego w szklanym budynku: wodospady, skały, kwiaty, drzewa, bambusy, bonsai, azalie - wszystko zgodnie z japońską sztuką ogrodniczą).
transfer do hotelu, kolacja.
3 dzień
po śniadaniu przejazd do wioski Boskoop - godzinny rejs kanałami przez szkółki roślin, których jest w okolicy 900; wizyta w zabytkowym domu i ogrodzie jednego ze szkółkarzy, wizyta w jednej z najstarszych szkółek (powstałej w 1890 r.) zajmującej się produkcją sadzonek zarówno róż ciętych jak i ogrodowych.
przejazd do Hagi - city tour, zwiedzanie królewskiej Hagi, m.in. rezydencji królowej Beatrix. Podczas zwiedzania miasta można podziwiać piękną zieleń miejską, budynek parlamentu, Pałac Pokoju. Nadmorski kurort Scheveningen -  jest nowoczesnym kurortem plażowym, z długą piaszczystą plażą, deptakiem, molo i latarnią. Wizyta w miniaturowym mieście Madurodam, gdzie m.in. znajduje się replika centrum Amsterdamu z zabytkowymi budynkami - wszystko odtworzone z wielką starannością o detale.
transfer do hotelu, kolacja.
 
4 dzień
po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Amsterdamu.
Zwiedzanie ogrodu botanicznego w Amsterdamie i wizyta w szlifierni diamentów.
Transfer na lotnisko, wylot o godzinie 19:45, przylot do Warszawy o godzinie 21:40
 

CENA:

 

Cena zawiera:
3 noclegi w hotelu 4-gwiazdkowym (pokoje 2-osobowe)
Wyżywienie (śniadania + kolacja wg. programu)
Transfery autokarem zgodnie z programem.
Opiekę miejscowego przewodnika i realizacje programu turystycznego
Wizyty: Keukenhof; Boskoop + ogród historyczny; Madurodam; aukcja kwiatów w Aalsmeer; Ogród Botaniczny w Leiden; Ogród Japoński; Ogród Botaniczny w Amsterdamie; szlifiernia diamentów; Rejs statkiem w Boskoop
Ubezpieczenie - pakiet standardowy Signal Iduna
Podatek VAT
Profesjonalną opiekę i pomoc pilota PROEKO

Cena nie zawiera:
biletów lotniczych (kwota podana jest oddzielnie) oraz dodatkowych świadczeń.

 
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 

ZAPRASZAMY

 
Niniejszy opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej. Zastrzegamy sobie prawo do aktualizacji strony i zawartych na niej informacji bez powiadomienia. Aktualny program wyjazdu do wydruku dostepny jest do pobrania w formacie .pdf lub w biurze Proeko.
 
 
Copyright © 2008 Proeko Specjalistyczne Biuro Podrozy
proeko@proeko.com.pl